Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Studia inżynierskie

folder1

folder2

folder

is

os

tr

zip

Dlaczego warto wybrać studia inżynierskie?

 

Warto wybrać studia inżynierskie ponieważ dają one perspektywę ciekawej i dobrze płatnej pracy w przyszłości. Studenci odbywają praktyki w wiodących firmach w regionie i dzięki temu już na studiach zdobywają umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe oraz nawiązują kontakty, które owocują podjęciem po studiach pracy.

Nasza Uczelnia współpracuje z największymi firmami z branży w regionie. Wybrani partnerzy Uczelni to: Paroc,  Cembrit, Velux, Cargill, Scanclimber, Stomil Nekla, Jenox Akumulatory.

Zarobki inżynierów odzwierciedlają trud włożony w „główkowanie” nad rozwiązaniem problemów technologicznych.

Zajęcia w małych grupach laboratoryjno-ćwiczeniowych na nowym specjalistycznym sprzęcie dają dobre przygotowanie  do studiów II stopnia w Politechnice Poznańskiej lub w innej uczelni. Duża liczba godzin to zajęcia praktyczne  w nowocześnie wyposażonych laboratoriach! Każdy ze studentów może samodzielnie eksperymentować pod okiem profesorów przez to studiowanie staje się ciekawsze.

 

 

Dlaczego wybrałem studia inżynierskie w PWSZ w Gnieźnie?

 

Igor Siwka, student ochrony środowiska:
Studia w PWSZ w Gnieźnie polecili mi znajomi, wybrałem je ze względu na nowoczesną bazę laboratoryjną (m.in. tworzyw sztucznych, mikrobiologii, wytrzymałości materiałów). Na ochronie środowiska uczymy się na specjalistycznym sprzęcie jak w laboratoriach przemysłowych. Dzięki Uczelni odbyłem praktyki w Archipelagos - Institute of Marine Conservation w Grecji, gdzie prowadziłem wspólnie z koleżanką z roku dwa projekty: główny to poszukiwanie mikroplastików w wnętrznościach ryb i ogórków morskich, a kolejny to badanie degradacji różnych rodzajów toreb plastikowych w różnych warunkach. Nurkowaliśmy i zwiedzaliśmy okolicę.

 

 

Podczas piątego  semestru studiów realizowałem indywidualny kurs w ramach programu Erasmus. Studiowałem na Copenhagen University College of Engineering w Danii  (Department of Electrical Engineering and Information Technology). W ramach Individual Programme uczęszczałem na 4 wybrane kursy (Artificial Intelligence, Computer Network, Object-oriented programming 1+Project, Advanced Database Programming), które wybrałem po konsultacjach z PWSZ w Gnieźnie .

 

 

Michał Partyka
Student informatyki PWSZ w Gnieźnie
Stypendysta Erasmusa w roku akademickim 2011/12
Semestr studiów w Copenhagen University College of Engineering, Dania

 


Adriana Rokosik, studentka zarządzania i inżynierii produkcji:
Do studiowania w PWSZ w Gnieźnie skłoniła mnie przede wszystkim bliskość uczelni od mojego miejsca zamieszkania. Ważnym aspektem jest kwestia finansów, w Gnieźnie są niższe koszty utrzymania i studiowania niż w dużych ośrodkach akademickich, a poziom wysoki bo większość kadry akademickiej stanowią profesorowie z Politechniki Poznańskiej.


Nasza Uczelnia stwarza możliwość realizacji ciekawej i innowacyjnej pracy badawczej!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com