ZAPISZ SIĘ NA STUDIA
kliknij  <<

STUDIA STACJONARNE
3,5 -letnie inżynierskie (7 semestrów)

STUDIA NIESTACJONARNE
4 -letnie inżynierskie (8 semestrów)

STUDIA NIESTACJONARNE
– 1800 zł/semestr

Studia stacjonarne

specjalności:

• Automatyzacja procesów

Studia stacjonarne

specjalności:

• Automatyzacja procesów
  • Lean Management

Opis kierunku

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI (ZIP) to interdyscyplinarny kierunek menedżerski, którego absolwenci uzyskują tytuł zawodowy inżyniera. Program studiów obejmuje zarówno przedmioty techniczne (m.in.: inżynieria produkcji, mechanika, informatyka, automatyka i robotyka, elektronika, materiałoznawstwo) jak i ekonomiczne (m.in.: zarządzanie, ekonomia, rachunkowość, finanse). Nabyte umiejętności pozwalają absolwentom swobodnie działać w otoczeniu nowoczesnych technologii produkcyjnych, efektywnie zarządzać ich przebiegiem oraz poszukiwać innowacyjnych kierunków rozwoju.

WYBRANE TREŚCI REALIZOWANE NA KIERUNKU STUDIÓW

grafika inżynierska i CAD, materiałoznawstwo, informatyka, ergonomia, mechanika techniczna, projektowanie procesów technologicznych, podstawy konstrukcji maszyn i CAD, podstawy marketingu, rachunkowość, komunikacja w biznesie, mikroekonomia, ekologia i zarządzanie środowiskowe, badania rynkowe i marketingowe, automatyka i robotyka przemysłowa, elektrotechnika i elektronika, zarządzanie przedsiębiorstwem, organizacja przygotowania produkcji, zarządzanie logistyczne, marketing w handlu i usługach, zarządzanie kadrami, inżynieria jakości, technologia przetwórstwa paliw, projektowanie zakładów przemysłowych, prawo gospodarcze, negocjacje i techniki sprzedaży, procesy innowacyjne i polityka patentowa, podstawy organizowania biznesu.

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO ROZWOJU

Absolwenci studiów inżynierskich mogą kontynuować naukę, podejmując dalsze studia II stopnia (magisterskie) w uczelniach technicznych, studia podyplomowe oraz kursy doskonalenia zawodowego.

PERSPEKTYWY PRACY PO ZARZĄDZANIU I INŻYNIERII PRODUKCJI

Absolwenci kierunku ZIP są przygotowani do organizowania i nadzorowania procesów produkcyjnych, pracy w charakterze specjalistów ds.: zarządzania produkcją, planowania produkcji, zaopatrzenia, technicznego przygotowania produkcji, zarządzania jakością, zarządzania technologiami, zarządzania kadrą, rozwoju i opracowania nowych produktów, zarzadzania strategicznego, handlu i marketingu. Studia przygotowują także do prowadzenia własnej firmy.

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI – POSTAW NA STUDIA TECHNICZNE

Decydując się na opisywany kierunek na PWSZ Gniezno, możesz liczyć nie tylko na zdobycie cennej wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenia, które zagwarantuje Ci lepszy start na rynku pracy. Dzięki połączeniu teorii z różnych branż, absolwent bez trudu odnajdzie się w szybko zmieniających się realiach, dysponując szerokim wachlarzem umiejętności i zyskując szansę zatrudnienia w wielu przedsiębiorstwach oraz instytucjach. Studia na naszej uczelni to ponadto możliwość kontaktu z wykwalifikowanymi wykładowcami, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie.

Program studiów zarządzanie i inżynieria produkcji został przygotowany w taki sposób, aby nie tylko zaciekawić studenta, ale przede wszystkim dostarczyć mu praktycznej wiedzy, która przyda się podczas pracy w zawodzie. Wybierz studia z przyszłością i postaw na wszechstronny rozwój. Jeśli interesujesz się nowinkami technicznymi, ekonomią i w przyszłości widzisz się w roli menadżera, czekamy na Ciebie w PWSZ Gniezno.

Laboratoria i sale