Dziękujemy za to, że wybrałeś / wybrałaś PWSZ Gniezno!
Witamy Cię w naszej akademickiej społeczności.

Ciekawi Cię gdzie odbywają się zajęcia?

Nasz kampus akademicki zlokalizowany jest przy ul. Wrzesińskiej 43-55 w Gnieźnie.

Kampus PWSZ Gniezno łączy w sobie tradycję i nowoczesność. W odrestaurowanych budynkach dawnych koszarów wojskowych w Gnieźnie, mieszczą się dzisiaj komfortowe i nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne, laboratoria i pracownie medyczne.

W w/w kompleksie budynków swoje zajęcia dydaktyczne oraz projekty naukowo – badawcze realizują 3 instytuty:

• Instytut Nauk Technicznych (budynek nr 4 i 6)
  • Instytut Nauk o Zdrowiu (budynek nr 3)
  • Instytut Nauk o Bezpieczeństwie (budynek nr 5)

Do dyspozycji studentów PWSZ Gniezno przygotowało również:

• bibliotekę i czytelnię
  • bufet studencki
  • strefy relaksu
  • siłownię
  • oraz bezpłatny parking.

Zobacz więcej zdjęć z kampusu https://pwsz-gniezno.edu.pl/pwsz-gniezno-w-obiektywie-galeria/

Szukasz noclegu?

Studenci PWSZ Gniezno mogą ubiegać się o zakwaterowanie w:

1. Domu Studenckim Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie
ul. Kostrzewskiego 5-7
62-200 Gniezno
tel.: tel. 61 829 48 00
e-mail: dsgniezno@amu.edu.pl

Galeria zdjęć – http://ike.amu.edu.pl/dom-studencki/pokoje-goscinne/galeria/

Dom studencki IKE dysponuje 1 – lub 2-os. pokojami typu studio z dostępem do Internetu. Wszystkie pokoje posiadają aneks kuchenny, osobną łazienkę i toaletę. Do dyspozycji mieszkańców akademika są: pralnia, siłownia, stołówka studencka oraz duży parking. Dom Studencki położony jest w parku nad jeziorem z widokiem na katedrę gnieźnieńską. Nie jest to ścisłe centrum miasta, ale do starego rynku idzie się około 20 minut pieszo. W pobliżu akademika znajduje się również przystanek autobusowy.

2. Internacie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
ul. Mieszka I 27
62-200 Gniezno
e-mail: internat@medyk.gniezno.pl

Internat Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie położony jest obok budynku szkoły, w centrum miasta w pobliżu dworca PKP i PKS. Posiada pokoje 2-osobowe (typu studio) z dostępem do Internetu, salę konferencyjną na 30 miejsc, świetlicę, sale rekreacyjno – sportowe oraz bibliotekę szkolną. Mieszkańcy Internatu mogą korzystać z zasobów mieszczącej się tutaj Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu filia w Gnieźnie. Obok budynku internatu znajduje się monitorowany parking.

Atrakcyjne stypendia to nasz silny atut!

Studenci PWSZ Gniezno mogą ubiegać się o przyznanie świadczeń w formie:

• stypendium socjalnego
  • stypendium dla osób niepełnosprawnych
  • stypendium Rektora
  • zapomogi