Studiuj praktycznie – zdobądź wiedzę, umiejętności i doświadczenie!

inzynier poszukiwany

02Wymogi współczesnego rynku pracy sprawiają, że  sama wiedza to za mało – pracodawcy oczekują od absolwentów doświadczenia - praktyki zawodowej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie w związku z wprowadzeniem profilu praktycznego na wszystkich kierunkach umożliwia swoim studentom trzymiesięczne praktyki w firmach, podczas których  student będzie wykonywał zadania wymagające kreatywnego myślenia i przygotowujące go do pracy na stanowisku wymagającym kwalifikacji inżyniera.

Uczelnia już podpisała stosowne umowy i listy intencyjne w sprawie współpracy z wieloma firmami m.in. z Jenox Akumulatory w Chodzieży, Inea w Poznaniu, LCN Wielkopolska, NB Polska, Pozbruk.

01Studenci mają możliwość odbycia praktyk również za granicą w ramach programu Erasmus+ ale też realizacji ciekawej pracy dyplomowej. Warto podkreślić, że inżynierskie prace dyplomowe realizowane w Uczelni zdobywają uznanie w konkursach; m.in. Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej czy Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.

Studenci wszystkich kierunków inżynierskich zdobywają wiedzę praktyczną również  w uczelnianych laboratoriach wyposażonych w nowoczesną i specjalistyczną aparaturę. Natomiast studenci pielęgniarstwa odbywają zajęcia w salach umiejętności praktycznych wyposażonych w fantomy i sprzęty medyczne. Wśród pracowników Uczelni są specjaliści w dziedzinach nauk technicznych, przyrodniczych i medycznych oraz młodzi pracownicy nauki, którzy realizują badania m.in. w poznańskich ośrodkach akademickich.

03Studenci Uczelni wyjeżdżają na semestralne studia zagraniczne do dużych ośrodków zagranicznych; m.in. Fontys University of Applied Sciences w Holandii oraz na praktyki; m.in. do Portugalii i  Grecji.

Absolwenci Uczelni bez trudu radzą sobie na studiach drugiego stopnia, w firmach państwowych i prywatnych, krajowych i zagranicznych a także realizują doktoraty w wyższych uczelniach.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie w związku z wprowadzeniem profilu praktycznego na wszystkich kierunkach umożliwia swoim studentom trzymiesięczne praktyki w firmach, podczas których student będzie wykonywał zadania wymagające kreatywnego myślenia i przygotowujące go do pracy na stanowisku wymagającym kwalifikacji inżyniera.

Praktyki realizowane są w ciągu roku akademickiego.

Studiujpraktycznie.pl

Od 17 listopada 2016 r. PWSZ w Gnieźnie rozpoczęła realizację projektu

„Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”
w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.