Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

AktualnościStudenci testowali kosmiczną śmieciarkę

Jakub Siwka - student informatyki oraz Leszek Ogrodowicz i Adam Nowowiejski - studenci elektroniki i telekomunikacji PWSZ w Gnieźnie uczestniczyli w pracach przygotowawczych i testowych (19 lipca) komicznej śmieciarki projektowanej przez zespół firmy OptiNav w Słupsku. Urządzenie ma zostać wystrzelone w kosmos za trzy, cztery lata. Jego zadaniem będzie usuwanie z przestrzeni kosmicznej nieczynnych już pojazdów kosmicznych i sztucznych satelitów krążących po orbicie ziemskiej.

Studenci od maja do października 2017 r. odbywają 5 -miesięczne praktyki zawodowe (kursowe i pilotażowe) w firmie OptiNav w Słupsku pod okiem zakładowego opiekuna praktyk dr Agaty Sochaczewskiej w ramach projektu „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Relacje z testów „kosmicznej śmieciarki”:

czytaj więcej

Obrony prac inżynierskich na informatyce i elektronice

W poniedziałek 24 lipca odbyły się już kolejne obrony prac inżynierskich, tym razem na kierunkach informatyka i elektronika. Tytuł zawodowy inżyniera obroniło 12 osób:

 • inż. Mateusz Bartkowiak
 • inż. Filip Galiński
 • inż. Dawid Jankowski
 • inż. Adam Kaczor
 • inż. Przemysław Kusy
 • inż. Maciej Langiewicz
 • inż. Kamil Łukomski
 • inż. Janusz Malendowicz
 • inż. Mateusz Małolepszy
 • inż. Rafał Marcinkowski
 • inż. Emilia Olejniczak
 • inż. Szymon Poćwierz

Wszystkim nowym inżynierom gratulujemy!

01 02 03 04

Hospitacja praktyk studenckich w Kirchhoff Automotive w Gnieźnie

Prof. dr hab. Janusz Mielniczuk - dyrektor Instytutu Zarządzania i Transportu, dr inż. Piotr Maluśkiewicz - uczelniany opiekun praktyk na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Kamilla Kierzkowska - Kierownik Działu Promocji, Rozwoju, Praktyk i Staży PWSZ w Gnieźnie odwiedzili 18 lipca zakład Kirchhoff Automotive w Gnieźnie, w którym dwie studentki III roku ZiP odbywają 5 miesięczne praktyki w ramach projektu "Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

01 02 04

czytaj więcej

Fotorelacja z obron licencjackich prac dyplomowych studentów Pielęgniarstwa

01W dniach 11-13 lipca 2017 r. ponad 40 studentów Pielęgniarstwa PWSZ w Gnieźnie podeszło do obron licencjackich prac dyplomowych. Wcześniej studenci musieli pozytywnie zdać egzaminy: teoretyczny i praktyczny.

Wszystkim, którzy pozytywnie przeszli ten ważny sprawdzian wiedzy, podsumowujący trzy lata studiów, gratulujemy!

czytaj więcej

Obrony prac inżynierskich na kierunku inżynieria środowiska

01W dniu 14 lipca 2017 roku odbyły się  pierwsze obrony prac inżynierskich studentów niestacjonarnych kierunku inżynierii środowiska. Obronieni inżynierowie to: inż. Marta Bugajewska, inż. Agnieszka Różycka, inż. Eryk Engler. W komisjach egzaminacyjnych byli wykładowcy uczelni: prof. dr hab. inż. Marek Sozański, prof. dr hab.inż. Antoni Zajdel, dr Piotr Krajewski, dr Agnieszka Matłoka.

Młodym inżynierom gratulujemy!
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com