Sport na Uczelni

05Dla wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania sportowe Uczelnia prowadzi zajęcia w sekcjach sportowych: piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki. Sekcja piłki nożnej powstała już kilka miesięcy po powstaniu Uczelni, w październiku 2004 r. Inicjatorami jej powstania stali się studenci oraz pracownicy uczelni na czele z mgr. Markiem Leśniczakiem, który stał się trenerem, a zarazem opiekunem sekcji. Uczestnictwo w sekcji sportowej daje możliwości udziału w akademickich rozgrywkach uczelnianych, międzyuczelnianych oraz międzymiastowych. Członkowie sekcji stawiają przede wszystkim na rozwój sportu w stopniu większym aniżeli programowe zajęcia wychowania fizycznego. Zarówno w drużynie piłki nożnej halowej jak i koszykówki czy siatkówki grają studenci ze wszystkich lat i kierunków.

01020304

Pracownicy Uczelni (zarówno naukowi jak i administracyjni) są propagatorami biegania. Podczas święta Uczelni, 11 maja 2009 r. zorganizowali I Bieg Jubileuszowy PWSZ w Gnieźnie „po koszarach” w ramach akcji Gazety Wyborczej „Polska Biega”. W pierwszym biegu po trasie między zabytkowymi budynkami pokoszarowymi wzięło udział 118 biegaczy. Od tego czasu  biegi po koszarach  organizowane są cyklicznie. W naszym gronie mamy także maratończyków oraz uczestników gnieźnieńskiego „Biegu Europejskiego” a także przedstawicieli innych dyscyplin sportowych.