Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zbiórka krwi „KREWNIACKA PWSZ-TKA”W poniedziałek, 15.04.2019 r., odbyła się w Kampusie kolejna Krewniacka PWSZ-tka, pod patronatem honorowym Starosty Gnieźnieńskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się cząstką siebie. Dzięki Wam zostanie uratowane czyjeś życie. Współorganizatorami akcji byli: RCKiK w Poznaniu oraz Drużyna Szpiku.

Patronat medialny: TV Gniezno Gniezno24.com oraz Gnieźnieński Tydzień.

W trakcie poniedziałkowej akcji, pracownicy poznańskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przyjęli zgłoszenia od 42 osób. Spośród nich, z uwagi na względy zdrowotne, po konsultacjach i badaniach zakwalifikowane zostało 36 osób, które oddał łącznie 15,720 litrów krwi - płynu, którego nie da się wytworzyć w warunkach laboratoryjnych, a który niesie pomoc poszkodowanym w wypadkach lub pacjentom w trakcie trudnych i długich operacji, wymagających przetoczenia nawet kilku jednostek życiodajnego płynu.

 

 

010203
040506
070809
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com