Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Milion złotych dla najlepszej PWSZ w krajuMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło konkurs pt. "Dydaktyczna inicjatywa doskonałości". Z ZUS pobierane są dane, które określają, jak szybko absolwenci danych uczelni wkraczają na rynek pracy, w jakim czasie dostają zatrudnienie i jakiej wysokości są ich zarobki. W środę 13 marca oficjalnie przekazano iż liderem tego konkursu została gnieźnieńska PWSZ. W trakcie tej uroczystości wręczono też nominacje do rady uczelni.

- Widzimy dzięki temu, jaki jest los absolwentów z uczelni akademickich i zawodowych. Stworzyliśmy specjalny konkurs dedykowany państwowym szkołom zawodowym i w jego ramach nagradzanych jest maksymalnie 15 uczelni, które najlepiej wypadają w statystykach. W tym roku okazało się iż liderem tego konkursu została Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie - mówił Piotr Ziółkowski, dyrektor Biura Programów i Przedsięwzięć Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który dodał również: - Przede wszystkim te kierunki inżynierskie powodują, że widoczne jest to zapotrzebowanie na rynku pracy na wykwalifikowanych pracowników. To idealnie odnajduje swoje odzwierciedlenie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie.

- W ten sposób chcemy nagrodzić uczelnię za doskonałość twórczą i za to, że dotrzymują standardów, które są podstawą budowy przyszłości tej uczelni. Ważne jest również to z perspektywy nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce. Jest to dobra uczelnia i dlatego te środki tu trafią - mówił , który dodał iż szkolnictwo wyższe cały czas ewoluuje wraz ze zmianami zachodzącymi zarówno w społeczeństwie, jak i technologii - przyznał Marek Waszkowiak, doradca ministra.
Na co zostaną przeznaczone środki? - Przede wszystkim na podnoszenie jakości kształcenia. Mamy uczelnię o profilu praktycznym, a więc przygotowanie laboratoriów, sal ćwiczeń i oczywiście pozyskiwanie dobrych praktyków. Z uczonymi nie ma problemów, ale dobrych praktyków trzeba szukać - mówił dr hab. Janusz Wiśniewski prof. PWSZ, który przyznał iż w uczelni kształci się obecnie około 500 studentów, ale - podobnie jak wiele tego typu placówek - boryka się z ich brakiem. Zdobycie pierwszego miejsca sprawia iż na pewno podnosi to prestiż szkoły: - Mamy naprawdę duże możliwości kształcenia na wyższym poziomie. Jesteśmy po prostu dobrzy.

Na posiedzeniu rady uczelni, które odbyło się po wręczeniu nagrody przewodniczącym został mgr inż. Andrzej Konieczka

010203
040506
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com