W ramach współpracy studenci PWSZ im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie nieśli pomoc pracownicom firmy VELUX.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie podjęła wyzwanie i studenci III roku Fizjoterapii stacjonarnej wzięli udział w dniu 8 marca w akcji z okazji Dnia Kobiet.

Firma VELUX Polska Sp. z o.o. postanowiła Swoim pracownicom w dniu ich Święta, podarować prezent w postaci masażu obręczy barkowej. Organizacja tego przedsięwzięcia wymagała dobrej logistyki, gdyż VELUX w Gnieźnie działa w dwóch lokalizacjach: ul. Kolejowa - Hardware produkcja okuć i plastikowych elementów do okien oraz ul. Słoneczna - Windows produkcja okien. Aby ułatwić dostęp do zabiegu jak największej liczbie Pań, utworzono trzy punkty, na których mogło jednocześnie być masowanych 11 osób.
Z umiejętności Naszych studentów skorzystały Panie z administracji i Panie z produkcji, w Fabryce okuć 46 Pań, a w Fabryce okien 36 Pań. Przy okazji studenci dowiedzieli się co oznaczają kolory koszulek jakie noszą pracownicy w fabryce: czerwony – pierwsza pomoc, żółty – kontrola jakości, zielony – zwalczanie sytuacji niebezpiecznych, czarne – mechanicy, ślusarze oraz narzędziowy.
W ramach podziękowań za możliwość realizacji tego zamysłu wszyscy studenci biorący udział w akcji (20 osób) otrzymali drobne upominki od Firmy VELUX a Studentki dodatkowo obdarowane zostały kwiatkami.

Udział w tym przedsięwzięciu był dla Naszych studentów kolejnym doświadczeniem zarówno w umiejętności nawiązywania kontaktu z klientem-pacjentem, jak również zastosowaniu technik diagnostycznych (możliwość przebadania w krótkim czasie osób pracujących na produkcji, którzy borykają się z przeciążeniami odcinka szyjnego kręgosłupa oraz obręczy barkowej) oraz doskonaleniu technik masażu, które z pewnością dadzą lepszy start w pracy zawodowej.

01020304
151617181920

Tekst – Katarzyna Drygała
Zdjęcia – Sylwia Surdyk – Firma VELUX Polska Sp. Z o.o.