LAPTOPY DLA PRZYSZŁYCH INŻYNIERÓW!

Miło nam poinformować, że decyzją Władz Uczelni wszyscy kandydaci, którzy zdecydują się podjąć naukę na stacjonarnych studiach inżynierskich, na początku października br. otrzymają od PWSZ Gniezno laptopy.

Komputery będą im służyły przez kolejne 3,5 roku nauki i jeśli zakończą studia w terminie oraz przystąpią do egzaminu dyplomowego i zaliczą go z wynikiem pozytywnym - laptopy przechodzą na ich własność!

Jak to możliwe?

Pod koniec marca br. informowaliśmy o tym, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało nam grant w wysokości 1 mln zł. O przyznaniu grantu zadecydowały następujące kryteria:

• niski wskaźnik bezrobocia wśród absolwentów studiów (w 1 roku po uzyskaniu dyplomu)
  • wysoki wskaźnik ich zarobków
  • brak negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej w ciągu ostatnich 5 lat.

Miło nam poinformować, że w ubiegłym tygodniu nasza uczelnia podpisała umowę z MNiSW i w związku z tym możemy realizować przyjętą strategię. Według wytycznych MNiSW, środki finansowe muszą zostać przeznaczone na sfinansowanie działań, które mają na celu doskonalenie jakości kształcenia. Zakup komputerów osobistych dla studentów stacjonarnych studiów inżynierskich to dopiero pierwsza ze zmian, które zamierzamy wprowadzić jeszcze w tym roku kalendarzowym. Kolejne będą związane z doposażeniem specjalistycznych pracowni, uruchomieniem dodatkowych warsztatów i kursów doskonalących.

Szczegółowe informacje na temat grantu dostępne są na stronie MNiSW:

laptop