20-lecie firmy VELUX w Polsce

010221 czerwca br. wraz z firmą VELUX - fabryką okien dachowych, świętowaliśmy 20-lecie uruchomienia produkcji VELUX w Polsce.
20 lat temu firma zaczynała swoją działalność zatrudniając zaledwie 14 osób. Obecnie fabryka w Gnieźnie to jeden z największych w Polsce zakładów produkcyjnych w sektorze stolarki budowlanej.

Firma VELUX jest cenionym i znaczącym pracodawcą w regionie, który wspiera rozwój kształcenia praktycznego w Gnieźnie. To między innymi dzięki współpracy z firmą VELUX, udało się uruchomić w PWSZ Gniezno, program płatnych praktyk zawodowych dla studentów studiów inżynierskich oraz wpleść w program kształcenia praktycznego - wizyty studyjne dla studentów i wykładowców naszej Uczelni, dzięki którym możemy z bliska podglądać nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Zwieńczeniem jubileuszowych obchodów 20-lecia firmy VELUX, w których uczestniczyli: Rektor - dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ, Prorektor ds. Studiów - dr Sławomir Binkowski oraz Pełnomocnik Rektora ds. Praktyk - dr inż. Piotr Maluśkiewicz, było wspólne sadzenie drzew na terenie fabryki.