Dzień z Matematyką VI

01 Dnia 11 kwietnia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, już po raz szósty odbył się „Dzień z Matematyką”, pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Projekt adresowany był do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego.

W ramach tego przedsięwzięcia odbył się m. in. Powiatowy Konkurs Matematyczny „Supermaturzysta”, Mistrzostwa Powiatu w Sudoku, koncert grupy muzycznej z I Liceum Ogólnokształcącego oraz wykład „Współczesne systemy bezprzewodowe”, którego prelegentem był Pan dr hab. inż. Piotr Remlein z Instytutu Informatyki i Telekomunikacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie.

Zmagania z matematyką rozpoczęły się konkursem „Supermaturzysta”, w którym rywalizowało ze sobą 56 maturzystów z powiatu gnieźnieńskiego, 26 z nich rozwiązywało arkusz rozszerzony, a 30 -podstawowy.

Najlepsze wyniki w kategorii arkusz rozszerzony uzyskali: Wojciech Franek (I L.O.) – I miejsce, Anna Jarecka (II L.O.) – II miejsce, Jakub Meixner (I L.O.) oraz Igor Matuszyński (ZSOiZ – Trzemeszno)– III miejsce.

W kategorii arkusz podstawowy najwyższe lokaty wywalczyli: Anita Świercz (ZSEO) – I miejsce, Agata Andrzejewska (I L.O.) – II miejsce oraz Julia Kuchta (I L.O.) – III miejsce.

Kolejny konkurs, czyli Mistrzostwa Powiatu w Sudoku, przeznaczony był dla uczniów lubiących zmagania z liczbami. Wzięło w nim udział 46 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego. Mistrzem okazała się Monika Zabierek z II L.O. Na miejscu II uplasowała się Aneta Niewiadomska z II L.O., a na miejscu III – Marcin Biniecki z I L.O.

Podczas Dnia z Matematyką podsumowany również został etap powiatowy Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego „Supermatematyk”. W konkursie tym miejsca na podium wywalczyli następujący uczniowie:

Kategoria: licea, klasy I

Jan Kozłowski (II L.O.) - I miejsce, Monika Nowakowska (I L.O.) - II miejsce, Zuzanna Szeląg (I L.O.) - III miejsce.

Kategoria: technika, klasy I

Wiktoria Franczak (ZSEO) - I miejsce, Mikołaj Wojciechowski (ZSEO) - II miejsce, Aleksander Szrajbrowski (ZSP Nr 2) - III miejsce.

Kategoria: szkoła branżowa, klasy I

Oliwia Liberkowska (ZSOiZ – Trzemeszno) - I miejsce, Krystian Stawowy (ZSP Nr 3) - II miejsce, Maciej Goźdź (ZSP Nr 3) - III miejsce.

Kategoria: licea, klasy II

Jan Kabziński (I L.O.) - I miejsce, Wojciech Doberschutz (II L.O.) - II miejsce, Mikołaj Góralczyk (I L.O.) - III miejsce.

Kategoria: technika, klasy II, III

Marek Wiącek (ZSP Nr 1) - I miejsce, Damian Ćwikliński (ZSP Nr 2) - II miejsce, Karolina Wesołowska (ZSP Nr 1) - III miejsce.

Kategoria: zasadnicze szkoły zawodowe, klasy II, III

Paulina Kowalska (ZSEO) - I miejsce, Jakub Nowak (ZSP Nr 2) - II miejsce, Kacper Łochowicz (ZSP Nr 3) - III miejsce.

Nagrody „najlepszym z najlepszych”, wręczył dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ - Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, która objęła patronat nad tym wydarzeniem.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

pdf Podziękowania dla PWSZ Gniezno
020304