Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego Gniezna

01Do pogłębiania wiedzy z zachowaniem ducha pokory i prostoty, zachęcał środowisko akademickie, podczas spotkania opłatkowego, Prymas Polski abp Wojciech Polak. Akademickie spotkania noworoczne organizowane są w Gnieźnie już od wielu lat. Służą integracji studentów, wykładowców i pracowników Uczelni. Są również doskonałą okazją do wspólnego kolędowania. Tegoroczne spotkanie, które odbyło się dnia 3 stycznia br., poprzedziła Msza św., którą celebrował Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

W swojej homilii, Metropolita gnieźnieński nawiązał do słów papieża Benedykta XVI – „Czy warto studiować? Czy nie jest to wręcz szkodliwe, utrudniające poznanie prawdy?” - pytał dalej Prymas i odpowiedział, że chodzi o to, „by pogłębiając wiedzę zachować ducha pokory i prostoty. W betlejemskiej grocie każdy z nas może odkryć prawdę o Bogu, prawdę o człowieku i o sobie samym” - cytował dalej abp Polak, dopowiadając że czas Bożego Narodzenia jest na to kolejną szansą, jest zaproszeniem do otwarcia Jezusowi drzwi do serc i umysłów.” Mszę św. wspólnie z abp. Wojciechem Polakiem celebrowali profesorowie i moderatorzy z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie wraz z Rektorem ks. dr. Przemysławem Kwiatkowskim. Po Eucharystii odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe, którego współorganizatorem w tym roku była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie. W imieniu Kolegium Rektorów, życzenia noworoczne złożył Rektor PWSZ - dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ, który w nowym roku zachęcał wszystkich do otwarcia się na drugiego człowieka i budowania relacji opartych na fundamentalnych wartościach.

02030405