Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Studenci testowali kosmiczną śmieciarkęJakub Siwka - student informatyki oraz Leszek Ogrodowicz i Adam Nowowiejski - studenci elektroniki i telekomunikacji PWSZ w Gnieźnie uczestniczyli w pracach przygotowawczych i testowych (19 lipca) komicznej śmieciarki projektowanej przez zespół firmy OptiNav w Słupsku. Urządzenie ma zostać wystrzelone w kosmos za trzy, cztery lata. Jego zadaniem będzie usuwanie z przestrzeni kosmicznej nieczynnych już pojazdów kosmicznych i sztucznych satelitów krążących po orbicie ziemskiej.

Studenci od maja do października 2017 r. odbywają 5 -miesięczne praktyki zawodowe (kursowe i pilotażowe) w firmie OptiNav w Słupsku pod okiem zakładowego opiekuna praktyk dr Agaty Sochaczewskiej w ramach projektu „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Relacje z testów „kosmicznej śmieciarki”:


http://kanal6.pl/2017/07/19/kosmiczna-smieciarka/

http://www.prk24.pl/33275862/kosmiczna-smieciarka-ze-slupska-zdjecia

http://www.gp24.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/g/slupski-optinav-przeprowadzil-testy-kosmicznej-smieciarki,12285496,24723192/

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/kosmiczna-smieciarka-bedzie-sprzatac-orbite,549068.html

http://www.tvp.info/18177399/kosmiczna-smieciarka-ze-slupska-gotowa-do-testow-bedzie-sprzatac-orbiteZachęcamy studentów do zapoznania się z możliwością udziału w drugiej edycji projektu „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” realizowanego przez PWSZ w Gnieźnie. Nabór studentów do projektu już w październiku 2017!

 

 

FE Wiedza Edukacja Rozwoj

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com