Kapituła IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości przyznała Polską Nagrodę Innowacyjności PWSZ w Gnieźnie

20W dniach 27–28 października 2016 r. w lubelskim Centrum Konferencyjnym odbył się IV Polski Kongres Przedsiębiorczości, którego myślą przewodnią było współdziałanie Nauki – Samorządu – Biznesu. Głównymi organizatorami Kongresu, a zarazem wiodącymi dla poszczególnych grup tematycznych (biznesowych i samorządowych) były instytucje działające w strukturach lub pod patronatem lubelskich władz miejskich i wojewódzkich, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji oraz Polska Agencja Przedsiębiorczości. Patronat honorowy połączony z aktywnym udziałem w organizacji i przebiegu Kongresu przyjęły Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, także Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublina, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na zaproszenie organizatorów Kongresu w obradach aktywnie uczestniczył  Rektor PWSZ w Gnieźnie prof. dr hab. Józef Garbarczyk, który przedstawił rolę Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce.

Kulminacyjnym punktem Kongresu było uhonorowanie wybranych  uczelni, instytucji, firm – nagrodami w postaci statuetek Polskiej Nagrody Innowacyjności, do której PWSZ w Gnieźnie została nominowana pod koniec ubiegłego roku akademickiego. Prof. dr hab. Józef Garbarczyk odebrał z rąk prezesa Polskiej Agencji Przedsiębiorczości Polską Nagrodę Innowacyjności, która jest uwieńczeniem starań Uczelni o aktywną współpracę z przedsiębiorcami w celu kształcenia praktycznego i dostosowanie kształcenia do rynku pracy.
Pierwszy dzień Kongresu zwieńczyła uroczysta gala w Filharmonii Lubelskiej im. H. Wieniawskiego. Estrada Filharmonii była też sceną wspólnej pamiątkowej fotografii laureatów nagród przyznanych podczas IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Cieszymy się, że rektor PWSZ w Gnieźnie znalazł się w tak zaszczytnym gronie. Do Lublina przyjechali również studenci inżynierii i ochrony środowiska PWSZ w Gnieźnie, którzy uczestniczyli w Targach Przestrzeń Marki odbywających się przy okazji Kongresu. Serdecznie dziękujemy studentom.

Relacja na https://www.facebook.com/PolskiKongresPrzedsiebiorczosci/#

0102030405