Ogłaszamy rekrutację na technologię chemiczną!

01Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 lipca 2016 r. PWSZ w Gnieźnie uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku technologia chemiczna o profilu praktycznym. Program studiów na kierunku został opracowany w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami NB Polska Sp. z o.o. (Velux), Flex Films Europa we Wrześni, Cembrit w Trzemesznie oraz Tex Year Europe w Gnieźnie przy wsparciu specjalistów z branży przemysłowej. Przemysł tworzyw sztucznych jest z natury innowacyjny i umożliwia wprowadzenie nowych rozwiązań w innych sektorach, takich jak ochrona zdrowia, energetyka, przemysł motoryzacyjny, budownictwo, opakowania czy przemysł włókienniczy. Studia będą odbywały się w systemie stacjonarnym (3,5 roku) oraz niestacjonarnym (4 lata).

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera i jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w przemyśle chemicznym i przemysłach pokrewnych na stanowiskach związanych z organizacją i prowadzeniem procesów produkcyjnych oraz jest przygotowany do kontynuacji kształcenia na studiach technicznych II stopnia, zwłaszcza ukierunkowanych na technologię chemiczną, inżynierię chemiczną i procesową, ochronę środowiska, inżynierię środowiska.

Specjalności:

• przetwórstwo tworzyw sztucznych,
  • technologie chemiczne w ochronie środowiska.

Student, który wybierze kierunek technologia chemiczna zostanie specjalistą od tworzyw sztucznych, kosmetyków, barwników, detergentów i będzie potrafił przetwarzać surowce kopalne oraz naturalne (odnawialne).

pdf-old  Program studiów
studia stacjonarne