Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

AktualnościPWSZ czynna do piątku do godz. 14.00

infoInformujemy, że z powodu upałów w dniach 20-24.08.2018 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej obowiązuje skrócony czas pracy w godzinach 7.30-14.00.

Uwaga studenci I roku studiów stacjonarnych

Uprzejmie prosimy o wybór typu zajęć z wychowania fizycznego. Do wyboru są następujące grupy sportowe:

  1. Piłka nożna halowa (mężczyźni) – 20 miejsc
  2. Basen (kobiety) – 15 miejsc
  3. Basen (mężczyźni) – 15 miejsc
  4. Piłka siatkowa (kobiety i mężczyźni) – 20 miejsc
  5. Basen – grupa sobotnia (15 miejsc)

czytaj więcej

Nowe możliwości z Erasmus+

erasmusplusUwaga studenci!

Już w październiku kolejna rekrutacja na wyjazdy zagraniczne w ramach Erasmus+.
W związku z tym, z przyjemnością informujemy że J.M. Rektor PWSZ Gniezno dr hab. J. Wiśniewski podpisał umowę bilateralną na wymianę studentów i pracowników z kierunku Fizjoterapia z hiszpańską Uczelnią – UNIVERSITAT DE VALĔNCIA.

Poza tym, PWSZ Gniezno rozszerzyła współpracę zagraniczną z Uczelnią w Niemczech – OSTFALIA UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES. Biorąc udział w rekrutacji w roku akademickim 2018/19 studenci Pielęgniarstwa będą mogli wyjechać do Niemiec z dofinansowaniem z Erasmus+.

STUDIA DUALNE - NOWOŚĆ W ROKU AKADEMICKIM 2018/2019

Czym są studia dualne?

 

Studia dualne są nowoczesnym modelem kształcenia, który  pozwala na efektywne pogodzenie nauki z pracą. W swoim zamiarze mają połączyć edukację akademicką z praktycznym doświadczeniem,  zdobywanym już w trakcie studiów. Studenci kształcą się zarówno na uczelni, jak i u pracodawcy, zdobywając wiedzę akademicką  oraz praktyczne umiejętności.

 

System organizacji studiów może wyglądać rożnie i zależy od indywidualnych uzgodnień między uczelnią a zakładem pracy. Na semestr akademicki składają się naprzemienne okresy zajęć realizowanych na terenie uczelni i stażu odbywanego we współpracującym z uczelnią przedsiębiorstwie. Podział zajęć w wybranych semestrach może przedstawiać się następująco: 3 dni w tygodniu zajęcia na uczelni i 2 dni staż w przedsiębiorstwie.

czytaj więcej

LAPTOPY DLA PRZYSZŁYCH INŻYNIERÓW!

Miło nam poinformować, że decyzją Władz Uczelni wszyscy kandydaci, którzy zdecydują się podjąć naukę na stacjonarnych studiach inżynierskich, na początku października br. otrzymają od PWSZ Gniezno laptopy.

Komputery będą im służyły przez kolejne 3,5 roku nauki i jeśli zakończą studia w terminie oraz przystąpią do egzaminu dyplomowego i zaliczą go z wynikiem pozytywnym - laptopy przechodzą na ich własność!

Jak to możliwe?

czytaj więcej
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com