Erasmus+ - zmienia życie, otwiera umysły

Dnia 21.12.2018 r. studenci kierunku Pielęgniarstwo z uczelni partnerskiej Nursing School of Coimbra w Portugalii zakończyli realizację praktyk w PWSZ im. H. Cegielskiego w Gnieźnie. Studenci wyrazili swoją opinię na temat pobytu w Polsce i motywacji do udziału w programie Erasmus+ w krótkim wywiadzie dla TV Gniezno.

Otwórz plik

Samoobsługowy skaner w Bibliotece

Z nadejściem semestru letniego czytelnicy  Biblioteki PWSZ Gniezno mogą bezpłatnie korzystać z samoobsługowego skanera. Urządzenie pozwala wykonać skany w popularnych formatach: Word, PDF, Excel, JPG, TIFF. Pliki można  zapisać na dysku zewnętrznym USB, CD, lub wysłać e- mailem.
Czytelnik skanuje fragmenty czasopism, książek po uprzedniej konsultacji z bibliotekarzem.
Do wykonania skanu przeznaczone są zbiory w ramach tzw. dozwolonego użytku własnego, do własnych potrzeb naukowych (Dz. U. Nr 80, poz. 904 z 2000 r., ze zm.).

Podpisanie umowy z UAM

0102W dniu 8 lutego Rektor  dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ podpisał umowę z prof. dr hab. Andrzejem Lesickim Rektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Umowa zapewnia rozszerzenie współpracy pomiędzy Uczelniami. Główne obszary współpracy w sferze dydaktycznej związane będą z konsultacją programów kształcenia, mających umożliwić absolwentom PWSZ kontynuację kształcenia na studiach drugiego stopnia. Uniwersytet będzie także wspierać PWSZ w osiąganiu przez nią wysokiego poziomu kształcenia i wszechstronnego rozwoju Naszej Uczelni.

Uczelnia PWSZ Gniezno otrzymała wsparcie MNiSW

Nasza Uczelnia po raz kolejny otrzymała wsparcie w kwocie 1 mln złotych, który zostanie przeznaczony na Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości.

W ramach tego wsparcia Uczelnie mogą wydać środki na cele, które podniosą jakość kształcenia. Na przykład na zakup pomocy dydaktycznych, zatrudnienie praktyków w uczelniach, stypendia dla studentów, kursy i szkolenia podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej, modernizację laboratoriów i pracowni.

Więcej informacji: