Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

AktualnościArtykuł naukowy w czerwcowym wydaniu AURY

aura1aura2Uprzejmie informujemy, że wspólny artykuł pracowników PWSZ w Gnieźnie, UAM w Poznaniu i Muzeum Archeologicznego w Biskupinie został wydany na łamach AURY nr 6/2017. W czerwcowym wydaniu tego miesięcznika ukazał się m.in. artykuł MIEDŹ - WPŁYW NA ROŚLINY, ZWIERZĘTA, ZDROWIE CZŁOWIEKA I ROLA MIKROORGANIZMÓW; dr Agnieszka Matłoka, dr Sławomir Binkowski, dr Beata Dudzińska-Bajorek, prof. dr hab. Jerzy Siepak, mgr Szymon Nowaczyk, dr hab. Iwona Binkowska; Aura Ochrona Środowiska nr 6; str.11-14 (2017) Aura jest umieszczana na Liście Czasopism Punktowanych (Część B) Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z liczbą 6pkt za publikację. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami w czerwcowym wydaniu AURY: CZYTAJ TUTAJ
Czasopismo dostępne także w Bibliotece PWSZ w Gnieźnie

Wysokie 8 miejsce w rankingu Perspektyw

logoRSWMiło nam poinformować, że nasza uczelnia została sklasyfikowana na 8 miejscu w Polsce w najnowszym rankingu Perspektyw, na I miejscu w Wielkopolsce. Cieszy fakt, że z roku na rok PWSZ w Gnieźnie zajmuje coraz wyższą pozycję, gdyż dwa lata temu zajęliśmy 15 miejsce natomiast w ubiegłym roku było to 12 miejsce. Najbardziej docenione zostały warunki kształcenia oraz co istotne sytuacja absolwentów na rynku pracy, co świadczy o wysokiej jakości kształcenia w naszej uczelni.

Zapraszamy na wykład otwarty LIKOPEN, czerwony barwnik w pomidorach w profilaktyce zdrowotnej u ludzi

Gnieźnieńskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk

zaprasza na wykład otwarty

pt. LIKOPEN, czerwony barwnik w pomidorach w profilaktyce zdrowotnej u ludzi, 

który wygłosi

prof. dr hab. Jan Barciszewski

z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu

Wykład odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego 20 czerwca 2017 r. o godz. 14:00 (w Sali Senatu)

W celach organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chęci udziału w wykładzie w Biurze Rektora – tel.: 61 424 29 42 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzień Fizyki

06Pracownicy wykładowcy PWSZ w Gnieźnie w składzie: dr inż. Zbigniew Szymański, dr Agnieszka Matłoka, dr inż. Beata Klapiszewska-Kaźmierczak oraz mgr inż. Marcin Kuźlak w dniu 08 VI 2017 roku wzięli udział w Dniu Fizyka w Gimnazjum im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie na zaproszenie dyrektora szkoły pana mgr Hieronima Rumianowskiego i pani mgr Danuty Lorczak, nauczyciela fizyki organizatorki tego dnia. Wykładowcy naszej uczelni poprowadzili zajęcia wykładowe: dr Agnieszka Matłoka przedstawiła uczniom etapy przygotowania próbek gleby do badań i jak można oznaczać fosfor w ekstraktach z gleby archeologicznej i rolnej; dr inż. Zbigniew Szymanski prezentowa uczniom zasadę działania światłowodów, a dr inż. Beata Klapiszewska-Kaźmierczak poprowadziła zajęcia warsztatowe z produkcji mydła. Natomiast mgr inż. Marcin Kuźlak zapoznał uczniów gimnazjum, a także licealistów przybyłych na ten Dzień Fizyki do mogileńskiego gimnazjum z ofertą edukacyjną PWSZ w Gnieźnie. W Dniu Fizyka do mogileńskiego gimnazjum wzięli udział też wykładowcy z uczelni WSG Bydgoszcz.

czytaj więcej

Zakończenie roku nauki w Akademii Młodego Inżyniera

07W rodzinnej atmosferze odbyło się zakończenie roku akademickiego 2016/2017  Akademii Młodego Inżyniera. W czwartkowe popołudnie, 8 czerwca dr inż. Katarzyna Sobocińska, opiekun i wykładowca AMI powitała dwie grupy młodych inżynierów wraz z rodzinami, podziękowała dzieciom za moc wrażeń i aktywność. Pogratulowała dzieciom kreatywności i rodzicom zachęcania dzieci do bycia twórczymi. Dr inż. K. Sobocińska podziękowała również wykładowcom za wspólne eksperymentowanie z dziećmi.
Następnie wszystkie dzieci odebrały z rąk wykładowców, z którymi dzieci spędziły najwięcej zajęć: dr inż. K. Sobocińskiej oraz mgr inż. Agnieszki Tunak-Grześkowiak dyplom podpisany przez JM Rektora prof. dr hab. Józefa Garbarczyka i kreatywny upominek. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu wspominano zajęcia i miło spędzony czas przy słodkim poczęstunku.
W roku akademickim 2016/2017 uczestniczyło w ćwiczeniach i laboratoriach 32 dzieci. Były to zajęcia m.in. z recyklingu tworzyw sztucznych, eksperymentów chemicznych oraz ergonomii. Dzieci nabywały również umiejętności stolarskie i wytwarzały mydło. Młodzi inżynierowie doskonalili się również z pierwszej pomocy przedmedycznej.

czytaj więcej
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com